Články o zlatě

Co všechno víte o zlatě? Cenný kov, který je poměrně drahý a jeho držení je symbolem toho, že jste opravdu bohatí? To je jen střípek celé reality, pojďte se s námi ponořit do světa záhad, náš magazín nabízí zajímavé články nesoucí se v duchu (nejen) tohoto blyštivého kovu, jenž uchvacuje už asi tisící lidskou generaci.

Co vše se dá ze zlata vyrobit?

Položme si otázku, co všechno vlastně je možné udělat ze zlata. Šperky nebo mince jsou už ohrané, co takhle třeba toaleta z ryzího zlata nebo narozeninový dort, který je ozdoben pár plíšky tohoto kovu? To už je něco, nad čím zůstává stát rozum běžného smrtelníka. Zlato je symbolem luxusu, který nikdy neskončí, jeho hodnota totiž nikdy v dějinách nešla a nepůjde úplně na nulu.

Zlato bylo v historii vždy žádané, mistři – zlatníci byli oblíbenci svých králů, o tom také pojednává náš obsáhlý historický seriál. Udělejte si také výlet třeba do šestnáctého století, alespoň na skok a pokochejte se skvělými skvosty minulosti, které se často nevidí ani v dnešních časech. Historie zlata a především historie šperků, které doslova změnily svět. Aneb, slyšeli jste třeba o slavném náhrdelníku francouzské královny Marie Antoinetty? Ten rozhodně nebyl jediný, který si historie opravdu dobře pamatuje!

Co je to fialové zlato?

Bílé zlato, fialové zlato, to všechno jsou pojmy, ze kterých jdou až oči kolem. Co to vlastně je? Pojďme si to v našem magazínu pěkně podrobně osvětlit. Co ovlivňuje cenu zlata a proč strmý pád z loňského roku nahradil růst v roce letošním? Pro znalce světa zlata nejde v zásadě o žádnou záhadu, máte zájem se také dozvědět trochu víc? A v neposlední řadě pro Vás máme další zajímavá témata, listujte naším magazínem doslova od A do Z. Dozvíte se třeba zajímavosti ze světa zásnubních prstenů, ale také třeba o krádežích zlata ve Fort Knox!

Odkaz: Články o zlatě

Napsat komentář